Implantoloogia

Pärast hamba eemaldamist kaotavad lõuad oma hariliku vahekorra ja hakkab tekkima  hambumuse deformatsioon koos lõualuu atroofiaga. Mõnikord põhjustab tagumise hamba eemaldamine ka teiste hammaste nihkumist defekti poole ja vahe tekkimist esihammaste vahele.

Seega, on proteesimine vajalik.

Võimalikud variandid, arvestades hammaste ja lõualuu seisundit on:

  • sildprotees, mille panemiseks on vajalik lihvida naaberhambaid;
  • äravõetav protees, mis tavaliselt ei rahulda noori ja keskealisi inimesi;
  • ortodontiline ravi, mille käigus tagumine hammas nihutatakse eemaldatud hamba kohale
  • implantaadi asetamine

Implantoloogia eesmärgiks on mitte ainult funktsiooni ja komfordi, vaid ka tervise taastamine. Põhierinevus teistest proteesimismeetoditest on selles, et ei taastata ainult hamba krooniosa, vaid ka hambajuur. Tänu sellele mälumisjõud kantakse üle lõualuule, vältides sellega luu atroofiat, naaberhammaste ja proteesi ülekoormamist. See on ainulaadne meetod, mis võimaldab seda teha, kuna teiste proteesiliikide abil taastatakse ainult hamba nähtav osa (kroon), kuid muutused hammaste-lõualuusüsteemis on paratamatud.

Implantaat on väike titaankruvi, mis paigaldatakse lõualuusse puuduva hambajuure kohale. Titaan organismi jaoks on neutraalne, kerge ja korrosioonile vastupidav metall, nii et äratõukereaktsioon ei ole võimalik. Pärast luustumist valmistatakse sellele kruvile kroon.

Selle meetodiga võib taastada esteetika ja funktsiooni ka hambutu lõualuu puhul, vältides äravõetava proteesi valmistamist.
Tehisjuure istutamine on valutu. Protseduur ei vaja üldnarkoosi ja toimub kohaliku tuimestusega.
Vastunäidustusi on vähe, nii et implantaate saab paigaldada peaaegu kõigile täiskasvanutele. 
Põhiline probleem on see kui hammas on olnud kaua asendamata - luu atrofeerub ja puudub paigaldamise koht. Kõik vajalikud lisauuringud teostab vastava koolitusega spetsialist, kes pakub just Teile sobiva variandi. Samuti õpetab ta Teid hoolitsema implantaadi eest, sest tuleb arvestada, et hea hügieen pikendab implantaadi eluiga.

Implantatsiooni eelised on ilmsed. Tunnistades seda, et ükski kunstorgan ei ületa looduse poolt loodut, on implantatsioon siiski tänapäeval kõige loomulikum ja esteetilisem meetod hammaskonna taastamiseks

731 2405

Tartu kliinik

782 1287

Võru kliinik

799 4698

Põlva kliinik