Implantoloogia

Niisiis, hammas on eemaldatud. Kas see juhtus ebaõnnestunud ravi tulemusena, mille käigus arstil ei õnnestunud Teie hammast säilitada, või Te loobusite kergemeelselt ravist, aga nüüd on käes see hetk, mil Te peate otsustama, mida edasi teha.

Kui peas on arglikult ilmunud mõte :"Äkki saan ka niimoodi hakkama?" , siis teadke, et Te ei ole ainuke, kes nii mõtleb. Statistika järgi 30% inimestest loobub selle üksiku kaotatud hamba taastamisest. Motivatsioon on standardne: ei taheta lihvida naaberhambaid.
Spetsiaalsete proovide abil on füsioloogid kindlaks teinud, et üksiku hamba kaotuse puhul võime adekvaatselt toitu mälustada ei kao kuhugi. Sellega võiks lõpetada, KUID...
Loodus ei kannata tühja kohta ja defekti kõrval olevad hambad kalduvad tühiku poole eesmärgiga seda kinni katta. Veel halvem on see, et hammas-antagonist vastaslõuast nihkub defekti poole ja moodustub nn. "oklusiooni lukk", mis takistab normaalselt toidu mälumist ja järsku suurendab mälumiskoormust selles piirkonnas.

Lõuad kaotavad oma hariliku vahekorra , areneb hambumuse deformatsioon. Samuti lõualuu atroofia! Mõnikord põhjustab tagumise hamba eemaldamise tagajärjel teiste hammaste nihkumine defekti poole põhjustab vahe tekkimist esihammaste vahel. Ja siis kannatab ka naeratus. See ei juhtu kohe, aga kui juhtub siis situatsiooni parandada on rakse. See on kallis ja pikaajaline ravi.

Seega, on proteesimine vajalik. Heas kliinikus pakutakse Teile alati kõik võimalikud variandid, arvestades hammaste ja lõualuu seisundit ning rahakoti paksust. Näiteks, võib see olla

  •  sild, mille panemiseks lihvitakse naaberhambaid;
  •  äravõetav protees, mis tavaliselt ei rahulda noori ja keskealisi inimesi;
  • ortodontiline ravi, mille käigus tagumine hammas nihutatakse eemaldatud hamba kohale, jne.

Kaasajal võib hambaarst soovitada patsiendile IMPLANTAADI asetamist.

Sellel meetodil on oma eriline koht kvalifitseeritud stomatoloogilise abi teostamises. Implantoloogia eesmärgiks on mitte ainult funktsiooni ja komfordi, vaid ka tervise taastamine. Põhierinevus teistest proteesimismeetoditest on selles, et ei taastata ainult hamba krooniosa, vaid ka hambajuur. Tänu sellele mälumisjõud kantakse üle lõualuule, vältides sellega luu atroofiat, naaberhammaste ja proteesi ülekoormamist. See on ainulaadne meetod, mis võimaldab seda teha, kuna teiste proteesiliikide abil taastatakse ainult hamba nähtav osa (kroon), kuid muutused hammaste-lõualuusüsteemis on paratamatud.

Implantaat on väike titaankruvi, mis paigaldatakse lõualuusse puuduva hambajuure kohale. Titaan organismi jaoks on neutraalne, kerge ja korrosioonile vastupidav metall, nii et äratõukereaktsioon ei ole võimalik. Pärast luustumist valmistatakse sellele kruvile kroon.

Selle meetodiga võib taastada esteetika ja funktsiooni ka hambutu lõualuu puhul, vältides äravõetava proteesi valmistamist.
Tehisjuure istutamine on valutu. Protseduur ei vaja üldnarkoosi ja toimub kohaliku tuimestusega.
Vastunäidustusi on vähe, nii et implantaate saab paigaldada peaaegu kõigile täiskasvanutele. 
Põhiline probleem on see kui hammas on olnud kaua asendamata - luu atrofeerub ja puudub paigaldamise koht. Kõik vajalikud lisauuringud teostab vastava koolitusega spetsialist, kes pakub just Teile sobiva variandi. Samuti õpetab ta Teid hoolitsema implantaadi eest, sest tuleb arvestada, et hea hügieen pikendab implantaadi eluiga.

Implantatsiooni eelised on ilmsed. Tunnistades seda, et ükski kunstorgan ei ületa looduse poolt loodut, on implantatsioon siiski tänapäeval kõige loomulikum ja esteetilisem meetod hammaskonna taastamiseks.

Implantoloogia
comprehensive reviews of web hosting providers are available here hosts reviews in uk best web with reasonably good hosting servers quality, all listed companies are providing good best uk providers for web hosting there are suggestions and reviews, which offer deeper insight for all these who are looking for uk web hosting provider, which is providing great hosting services for durable duty.
   
PMA AS, www.pma.ee